Οδηγίες για αναπληρωτές Β’ Φάσης

Συγχαρητήρια για την πρόσληψή σας στη Διεύθυνση
Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λασιθίου.
Καλή σχολική χρονιά!

Ημερομηνίες τρέχουσας φάσης πρόσληψης αναπληρωτών εκπαιδευτικών και μελών Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού:

• Αίτηση-Δήλωση προτιμήσεων στο ΟΠΣΥΔ για τοποθέτηση σε σχολικές μονάδες από τους υποψηφίους την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  6 Οκτωβρίου 2023.

• Προθεσμία ανάληψης υπηρεσίας στις σχολικές μονάδες από την ΤΡΙΤΗ 10 έως και την ΤΕΤΑΡΤΗ 11 Οκτωβρίου 2023, απευθείας στην σχολική μονάδα πρόσληψής τους ή στο ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. πρόσληψής τους ή στο σχολείο-έδρα του Σχολικού Δικτύου Εκπαιδευτικής Υποστήριξης (ΣΔΕΥ) που προσλαμβάνονται. Εάν τοποθετούνται σε περισσότερες από μία σχολικές μονάδες, η ανάληψη υπηρεσίας λαμβάνει χώρα στη σχολική μονάδα όπου θα παρέχονται οι περισσότερες ώρες διδασκαλίας.

Οι αναπληρωτές θα πληροφορηθούν μέσω γραπτού μηνύματος SMS τη σχολική μονάδα τοποθέτησής τους την ΔΕΥΤΕΡΑ 9 Οκτωβρίου 2023.

Οδηγός πλατφόρμας Invoices για τα Σχολεία

Παρουσίαση Αναπληρωτές 2023